Špičkoví lektori z bohatej databázy vydavateľstva Real Music House budú mať vďaka unikátnym podmienkam priestor ponúknuť svojim študentom koncentrované vedomosti o danom nástroji. Po dlhodobom pôsobení na slovenskej hudobnej scéne sa vydavateľstvo Real Music House rozhodlo založiť jedinečnú platformu hudobného vzdelávania. Vysoké renomé interpretov, žánrová pestrosť, dôraz na modernú formu vzdelávania. Hlavným zámerom projektu Real Music House Academy je priniesť atraktívnu formu praktického hudobného vzdelávania. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
#1 WORKSHOP / NIKOLAJ NIKITIN – SAXOFÓN V POPULÁRNYCH ŽÁNROCH
Workshop bude interaktívny. Záujemcov budeme postupne zapájať do tvorivého procesu a jednoduchými úlohami. Obsahom bude prezentácia soxofónovej hry v populárnych žánroch. Absolvent sa oboznámi s úplne novým spracovaním diel. Počas workshopu bude otvorená diskusia a záujemcovia sa môžu pýtať na konkrétne postupy a techniky.
NIKOLAJ NIKITIN
Nikolaj Nikitin je hudobník (tenorový saxofón, sopránový saxofón, klarinet), skladateľ, pedagóg, hudobný producent, hudobný dramaturg.
Od začiatku spolupracoval s poprednými slovenskými hudobníkmi a v roku 2012 vydal debutový album Personal Suite (RMH 2012) s legendami slovenského džezu (Gabriel Jonáš, Jozef Dome, Juraj Griglák). Spolupracoval tiež s americkým hráčom na trubku Patchesom Stewartom. Dvojalbum vychádzajúci z hudby Leoša Janáčka: Tales from My Diary, je prácou dvoch tvorivých tímov (Polajka a NN ensemble). Bol nominovaný na hudobný počin roka v rámci hudobných cien Radio head Awards. Návratom k akustickému džezu bol album Altar ( RMH 2017), ktorý je spoločným dielom Nikitina a Ľuboša Šrámeka. V súčasnosti vystupuje s medzinárodnou hudobnou scénou.
#2 WORKSHOP / ROBERT POSPIŠ, MARTIN SILLAY – HUDOBNÁ PRODUKCIA A MIXOVANIE
Workshop bude interaktívny. Záujemcov budeme postupne zapájať do tvorivého procesu a jednoduchými úlohami. Chýbať nebudú ani ukážky z albumov vydavateľstva Real Music House a ich následná analýza. Výsledkom workshopu by malo byť získanie základných vedomostí o nahrávacom procese. Dôležitou súčasťou workshopu bude diskusia so zúčastnenými hudobníkmi a hudobnými profesionálmi.
Hudobné štúdio ako autonómny priestor na hudobnú tvorbu. Dvaja skúsení a oceňovaní producenti vysvetlia účastníkom workshopu na čo sa sústrediť počas nahrávacieho procesu. Fenomén tvorby v nahrávacom štúdiu je v našej krajine stále mimoriadne podceňovanou témou. Na základe bohatých skúseností z nahrávania s elitami domácej, ale aj zahraničnej hudobnej scény, vysvetlia Robert Pospiš a Martin Sillay tie najdôležitejšie piliere dobre nahratej nahrávky. Na čo sa sústrediť počas nahrávania? Ktoré obavy sú opodstatnené a ktoré zbytočné? Aká je úloha hudobného producenta? Akú veľkú úlohu zohráva kvalitná postprodukcia nahrávky? To sú základné témy workshopu Roberta Pospiša a Martina Sillaya.
Robert Pospiš & Martin Sillay
Aktívni interpreti, producenti oceňovanej slovenskej hudby a zakladatelia uznávaného vydavateľstva Real Music House. Na svojom konte majú osem autorských albumov a viac ako sedemdesiat nosičov s ich producentským a zvukovým podpisom. Albumy hudobnej dvojice Robert Pospiš & Martin Sillay sa pravidelne dostávajú na prvé priečky ankiet o najlepšie slovenské albumy.
#3 WORKSHOP / JÁN SLÁVIK – HRA NA VIOLONČELO
Na workshope spoznáme prelomovú barokovú tvorbu J.S.Bacha a jeho významné suity pre sólové violončelo. Ján Slávik predstaví hru na violončelo a jeho prístup k jednotlivým dielam a technike. Ján Slávik ako člen Moyzesovho sláčikového kvarteta bude diskutovať na tému hry v tomto hudobnom telese. V rámci workshopu bude otvorená diskusia a absolventi budú môcť klásť otázky.
Ján Slávik
Už na základnej umeleckej škole sa začal zaujímať o komornú hru, hral v klavírnom triu a komornom orchestri. Neskôr sa zúčastnil viacerých interpretačných kurzov (Weimar, Kerkrade, Bayreuth, Piešťany). S Moyzesovým kvartetom, ktoré je od roku 2006 komorným súborom mesta Modra, koncertoval takmer vo všetkých štátoch Európy, Japonsku, USA a Kanade a nahral s ním už viac ako 30 kompaktných diskov. Sólisticky účinkoval s poprednými slovenskými orchestrami, s orchestrom Simfonietta – de Barcelona a Salzburgským komorným orchestrom. Vystupoval v Nemecku, Španielsku, Francúzsku, Dánsku, Rakúsku, Čechách, Poľsku, Rusku a na Ukrajine. Ako prvý slovenský interpret uviedol v spolupráci s Danielou Varínskou kompletné dielo Ludwiga van Beethovena pre klavír a violončelo (sonáty a variácie). Koncertoval v rámci všetkých významných domácich hudobných festivalov, v zahraničí vystúpil na festivaloch Wurzer Sommerkonzerte (DE), Mladé pódium Karlove Vary (CZ), Festival Haute-Savoi (FR), Vendrell – Festival international de Musica Pau Casals (ES), Medzinárodný hudobný festival Ljubljana (SI), Sommerkonzerte Langenargen (DE), Festival Est-Ouest Die (FR), Neue Musik Hannover (DE) a i. Pravidelne vedie majstrovské interpretačné kurzy (napr. 3. letné interpretačné kurzy v Žiline, Čírenie talentov v Dolnom Kubíne, Medzinárodné interpretačné kurzy v Komárne, ďalej workshopy v Žiline a Dolnom Kubíne). Od roku 2000 vedie medzinárodné interpretačné kurzy v Komárne. Je zakladateľom Medzinárodného festivalíku umenia Hudba Modre a Slovenského festivalíku umenia Hudba Trnave.
Formulár na prihlásenie na workshop
Workshopy prebiehajú v mesiaci december v priestoroch spoločnosti Real Music House na Starej Vajnorskej č.37. Po vyplnení formulára Vás budeme kontaktovať a potvrdíme účasť na workshope. V prípade iných otázok nám napíšte na info@realmusichouse.sk
Tešíme sa na Vašu účasť.
- Účastnícky poplatok: 10 Eur
- Dĺžka workshopu: 2 hodiny
- Maximálny počet účastníkov: 6 osôb
- Bez vekového obmedzenia